fbpx
Nasz ZESPÓŁ
SENIOR FOREIGN TEACHER, EDUCATION & CHINESE SPECIALIST
Moggy

Hi, my name is 美慧 “Mei Hui”, you can just call me Moggy. I have more than 10 years experience teaching children and adults English and Chinese.
I have a Bachelor’s degree in Education and a Master’s degree in curriculum and instructions.
I can help you prepare for HSK “test of Chinese language ability”, I can also help improve your Chinese pronunciation.
I love painting, taking pictures and reading.

BEAUTY & SPA TRAINER, CUSTOMER CARE SPECIALIST 
SOPHIE MORAN

My name is Sophie and I have been in the Beauty and Spa industry for 9 years. I first started as a hairdressing apprentice when I was 16 years old, and worked my way up to being a senior therapist in Hotel Spa’s.

This has given me plenty of experience within customer service roles along with developing customer relations and communication skills.

Now I am taking what I have learned in customer service and public relations and teaching a British approach in etiquette and hospitality.

FOREIGN TEACHER MANAGER
DAGMARA KAMIŃSKA

Witaj! Mam na imię Dagmara i jestem zarządzająco-organizacyjną częścią zespołu BW Education. Benjamina, Sophie i Moggy poznałam w Chinach, gdzie przez 3 lata pracowałam i szkoliłam się w nauczaniu języków obcych. Zanim wyjechałam do Chin miałam przyjemność zarządzać kilkoma zespołami.

Teraz do moich zadań należy organizacja pracy naszego zespołu, przeprowadzanie szkoleń i treningów oraz kontakt z Tobą! Jeżeli z Nami współpracujesz to zapewne nie raz już rozmawialiśmy, jeśli jeszcze nie – to mam nadzieję że niedługo się usłyszymy. Miłego dnia! 🙂

English TEACHER 
Caroline

Caroline pochodzi z Kanady (White Rocks, British Colombia) i mieszka w Polsce od 8 lat. Takie też ma doświadczenie w nauczaniu angielskiego, jej największym atutem jest to, że mówi po polsku!

Idealnie nadaje się do pracy ze studentami którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z angielskim lub są niepewni czy dadzą sobie radę z Nativem. Od niedawna mieszkanka Gdańska, uwielbia muzykę i biologię. W wolnym czasie zwiedza trójmiasto wraz ze swoją córeczką.

FOREIGN TEACher
Andy leonard

Hi, my name is Andy and I have been a certified native teacher for 5 years now. I have taught English in Spain for 2 years and this is my third year here in Poland.

I specialise in teaching English to foreigners of all ages as well as focusing on helping those achieve their goals in the business sector.

My main goal is to help students become more fluent and confident with their English so that they can talk and write with ease, learning English with me is like learning with a friend. With me there’s always something to talk about and every lesson is unique and engaging to suit my student’s needs.

project manager
monika ebertowska
ZESPÓŁ BW EDUCATION

Nauczeni doświadczeniem zdobytym przez ostatnie lata wierzymy, że nie ma lepszej metody na naukę języka obcego niż z wykwalifikowanym i profesjonalnie do tego podchodzącym Native Speakerem.

Tworząc Nasz Zespół skupiliśmy się na tym aby znaleźć specjalistów w swoich dziedzinach, ale przede wszystkim edukatorów z pasją i z chęcią podchodzących do pracy. Zapraszamy Cie na lekcję próbną!

Chcesz do Nas dołączyć? Skontaktuj się z Nami

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.